מרפאה תל אביב

איינשטיין 40 (המגדל),
קניון רמת אביב

להזמנת תור

טל: 03-640-1303
מייל: info@dentalart.co.il

רפואת שיניים
מאמרים

טיפולי שיניים בהרדמה כללית

טיפולי שיניים בהרדמה כללית הן הפתרון הטוב ביותר למטופלים הסובלים מחרדות משמעותיות ולמטופלים אשר זקוקים לטיפולי שיניים רבים ומורכבים. טיפולים אלה דורשים לעיתים שעות ארוכות וביקורים חוזרים אצל רופא השיניים ועלולים להיות קשים גם למטופלים שאינם סובלים מחרדה.

מהי הרדמה כללית?

הרדמה כללית הינה מצב שבו המטופל נמצא במצב של חוסר הכרה מלאכותי, אינו מודע למתרחש סביבו, אינו סובל מכאבים, אינו מייצר זיכרונות ואינו יכול לזוז. בצורה זו רופא השיניים מסוגל לבצע טיפולים מורכבים בשיניים רבות בנוחות מירבית, בשעה שהמטופל כלל אינו מודע למתרחש סביבו ולזמן העובר. למעשה, ניתן לבצע טיפולים של כמה שעות מבלי שהמטופל מודע לאורך הטיפול ואינו חש כל כאב או אי-נוחות.

איזה טיפולים אפשר לבצע תחת הרדמה כללית?

טיפול שיניים בהרדמה כללית מאפשר לבצע את כל סוגי הטיפולים, בהם טיפולים מורכבים כגון שתלים, טיפולים כירורגיים ואסתטיים, טיפולי שורש ועוד, ולרכז אותם לפגישה אחת ארוכה.

האם טיפול שיניים בהרדמה כללית הוא בטוח?

טיפול שיניים בהרדמה כללית הוא תהליך בטוח יחסית, בתנאי שמקפידים לבצע אותו תחת תנאים נאותים. התנאים שחשוב לוודא לפני הטיפול:

  1. הטיפולים מתבצעים בנוכחות רופא מרדים בנוסף לרופא השיניים – ההרדמה הינה פעולה רפואית נפרדת מטיפול השיניים, לכן מופקד עליה רופא מרדים. רק רופאים מרדימים אשר סיימו התמחות במוסד מוכר ומחזיקים בתעודת מומחה להרדמה, רשאים לבצע ולפקח על הרדמה כללית. הרופא המרדים מחליט באילו תרופות להשתמש לצורך ההרדמה ותפקידו לנטר ולהשגיח על מצבו של המטופל לאורך כל הניתוח, וגם במהלך ההתאוששות לאחריו.
  2. הטיפולים מתבצעים בחדר ניתוח מורשה – טיפול שיניים בהרדמה כללית אינו יכול להתבצע בכיסאו של רופא השיניים, אלא חייב להתבצע בחדר ניתוח מורשה ע"י משרד הבריאות. רק בחדר ניתוח ניתן למצוא את כל הציוד הדרוש לשם ביצוע הרדמה כללית, בנוסף לציוד הדרוש לביצוע טיפול השיניים.
  3. מחלקת התאוששות – בסיום הניתוח על המטופל לעבור למחלקת התאוששות לצורך ניטור ומנוחה. השהייה בהתאוששות יכולה להיות בת כמה שעות ובמידה ומצבו מאפשר זאת, המטופל משתחרר בסיום השהייה במחלקה. בצמוד לחדר הניתוח חייבת להיות מחלקת התאוששות מסודרת, הכוללת את כל הציוד הדרוש לניטור המטופל לאחר הניתוח וצוות אחיות מנוסה.
  4. מחלקת אשפוז – לעיתים רחוקות קיים צורך להמשיך להשגיח על המטופל למשך הלילה. יש לוודא כי במקום הניתוח קיימת מחלקת התאוששות מסודרת הכוללת צוות אחיות וציוד מתאים.

המרפאה של ד"ר איתן וינשטיין ממוקמת במרכז הרפואי רמת אביב, בו מתבצעים מדי יום עשרות ניתוחים שונים. המרכז מצוייד בחדרי ניתוח חדשניים הכוללים את מיטב הציוד ומחלקות התאוששות ואשפוז בהתאם לצורך. בנוסף, טרם הטיפול תפגשו עם רופא מרדים לצורך הערכה והתאמה מדוייקת של תכנית ההרדמה, בהתאם לצורך הטיפולי ומצבכם הרפואי.

לקביעת תור קליק להתקשרות