מרפאה תל אביב

איינשטיין 40 (המגדל),
קניון רמת אביב

להזמנת תור

טל: 03-640-1303
מייל: info@dentalart.co.il

רפואת שיניים
מאמרים

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או חלקית

חרדה מטיפולי שיניים היא מצב שכיח בילדים ומבוגרים גם יחד

סביר להניח שכל אחד ואחת מכם מכירים אנשים שחרדים מטיפולי שיניים ומביקור אצל רופא השיניים, ואולי אתם כאלה בעצמכם. מדובר באחת החרדות השכיחות ביותר בעולם המערבי המודרני, וקשה לשים את האצבע על סיבה רציונלית שגורמת לכך. אם בעבר היה ניתן להגיד שביקור אצל רופא השיניים אכן היה חוויה קשה ולא נעימה, הרי שכיום המצב כבר ממש לא כך – ועדיין ילדים שמגיעים למרפאת השיניים בפעם הראשונה סובלים במקרים רבים מחרדה שמתגברת מביקור לביקור. מצב זה, כפי שתבינו בעוד רגע, הוא מצב שעלול להיות מסוכן ממש עבור בריאות הפה של המטופלים – בין אם מדובר בילדים ובין אם במבוגרים.

מה מאפיין חרדה מטיפולי שיניים ומדוע היא מסוכנת?

חרדה מטיפולי שיניים מתארת ספקטרום רחב יחסית של תחושות, שיכולות לנוע בין חוסר נוחות סטנדרטית, שיכולה לא להפריע כלל או להפריע מעט מאוד, לבין התקף חרדה של ממש שכולל הזעה, חיוורון, נשימה מהירה ועוד. מצבים אלה יכולים להיות מסוכנים ביותר עבור המטופל ויש למנוע אותם, והסיבה לכך היא כפולה. הסיבה הראשונה היא שאנשים שחשים חרדה מטיפולי שיניים, במקרים רבים יימנעו מהם ככל שהם יכולים, מה שיכול ליצור מצב מסוכן של אדם שלא הולך לביקורות וטיפולים אצל רופא שיניים, ולכן בריאות הפה שלו מתדרדרת. עוד גורם סיכון טמון במצב בו האדם כן מגיע לטיפול שיניים כשהוא סובל מתסמיני החרדה שמפריעים לרופא השיניים לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר. כך, הן הרופא המטפל נפגע מהמצב הזה, שכן הוא צריך לבצע את עבודתו המדויקת והעדינה בתנאים פחות אופטימליים, והן המטופל סובל משום שהוא נמצא במצב של חרדה. אם אתם שואלים את עצמכם מה ניתן לעשות נגד המצב הזה – הרי שהפתרון נמצא ממש מולכם, וקוראים לו טיפולי שיניים בהרדמה, שיכולה להיות מלאה או חלקית.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או חלקית – פתרון איכותי

כמו פרוצדורות רפואיות רבות אחרות, כיום כבר ברור שבמקרים רבים השיטה היעילה ביותר והנוחה ביותר לבצע טיפולי שיניים מסוגים שונים היא בהרדמה. ההרדמה, שיכולה להיות מלאה או חלקית, כלומר במצב רדום ממש או במצב מטושטש או מאולחש באזור הפה והלסת – מאפשרת לרופא לבצע את עבודתו בצורה נוחה, כשהמטופל לא חש בדבר והוא מורדם ורגוע על גבי כיסא הטיפולים. כך ניתן לעקוף את החרדה שמפריעה למטופלים לקבל את הטיפול האיכותי ביותר, ולאפשר לרופאים לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר. טיפול שיניים בהרדמה מלאה יכול להיות במקרים רבים מהיר ויעיל יותר באופן משמעותי לעומת טיפולים שלא מתבצעים בהרדמה. כמובן שההרדמה צריכה להיות מתוכננת ולהתבצע בצורה המקצועית והמדויקת ביותר, עם רופא שיניים שמתמחה בהרדמה וממנן את תרופות ההרדמה בצורה מדויקת בהתאם לצרכי המטופל והטיפול. כאשר מבצעים זאת נכון, מדובר בטיפולים נוחים ביותר שאין בהם ממד מוגבר של סיכון.

טיפולים שונים שניתן לבצע בצורה זו

טיפולי השיניים שאותם ניתן לבצע תחת הרדמה מלאה או חלקית הם רבים מאוד. כיום מדובר  כמעט בכל הטיפולים המקיפים שאותם אנחנו מבצעים במרפאת השיניים. כשאתם פונים למרפאה איכותית כמו מרפאת השיניים של ד"ר איתן וינשטיין, אתם מקבלים טיפול שמתאים את עצמו לצרכים שלכם. אם הצרכים האלה כוללים הרדמה מלאה או חלקית במסגרת הטיפולים אותם אנחנו מבצעים – הרי שזה הפתרון שנספק לכם. כך, ניתן לבצע ניתוח שיניים בהרדמה מלאה כאשר מדובר בניתוחים מקיפים לשיקום הפה, או כאשר מדובר בפרוצדורות אסתטיות שונות שאותן נרצה לבצע בפה. גם ניתוחים מתקדמים ומקיפים כמו השתלות שיניים בהרדמה מלאה מתבצעים כך כיום כסטנדרט. השתלת שיניים בהרדמה מלאה הופכת לנחוצה ככל שהטיפול הוא מקיף יותר ודורש עבודה יסודית יותר על שתל או מספר שתלים. מבחינת הדגשים המקצועיים לביצוע הפרוצדורות השונות, כמובן שהשלב הראשון הוא שלב ההרדמה, בו מתכננים יחד עם המטופל את היקף ההרדמה המלאה או החלקית. רופא שמתמחה במיוחד בכל מה שנוגע להרדמה נותן את חומר ההרדמה במינון המדויק הנחוץ עבור משך הטיפול ועבור נוחות המטופל. לאחר מכן, צוות רופאי השיניים המקצועיים שלנו מבצע את הניתוחים ואת הטיפולים השונים על הצד הטוב ביותר, ובסופו של דבר המטופל מתעורר מההרדמה כשהוא כבר אחרי טיפול השיניים. במקרים רבים, הדבר יכול גם לסייע להתגבר על החרדה.

קבעו פגישת ייעוץ ותור – אנחנו נתאים לכם את הטיפול

אצלנו במרפאה של ד"ר וינשטיין מתאימים את הטיפול האיכותי עבור כל מטופל ומטופלת. אם יידרש טיפול שיניים בהרדמה מלאה, מכל סוג באשר יהיה, אנחנו נדע להתאים לכם את הצורה המדויקת והנוחה ביותר שבה הטיפול יתבצע כרצונכם. פנו אלינו לקביעת פגישת ייעוץ ותור, והשאירו את החרדה שלכם מאחור.

לקביעת תור קליק להתקשרות