מרפאה תל אביב

איינשטיין 40 (המגדל),
קניון רמת אביב

להזמנת תור

טל: 03-640-1303
מייל: info@dentalart.co.il

רפואת שיניים
מאמרים

טיפולי שיניים לילדים

רפואת שיניים לילדים הינו תחום ייחודי, רגיש ומורכב אשר דורש התמחות בתחום, ניסיון ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. למעשה, רופא שיניים אשר מתמחה בתחום, חייב להיות הרבה מעבר לאיש מקצוע מקצועי ומיומן. עליו להיות בעל גישה חיובית, נעים ואדיב, על מנת שיוכל ליצור חוויה נעימה אצל הילד, כזו שתלך איתו לאורך השנים. 

ניתן לראות כי בשנים האחרונות המודעות לחשיבות רפואת שיניים לילדים הולכת וגוברת, כאשר יותר ויותר הורים מבינים את החשיבות של טיפול רפואי מקצועי, חיובי, כזה שמצד אחד ישמור על בריאות הפה של הילד, ומצד שני יעורר אצלו חוויה חיובית. 

איך בוחרים רופא שיניים אשר מתמחה בתחום רפואת שיניים לילדים? 

ראשית, העדיפו רופא בעל ניסיון, מוניטין, המלצות מלקוחות קיימים וקודמים, וכמובן בעל הכשרה מקצועית בתחום. לאחר שסימנתם וי על נתונים אלו, הנה עוד 5 קריטריונים חשובים במיוחד: 

  1. מקצועיות ודקדקנות: מדובר בגורמים חשובים במיוחד, אשר קל לבחון על ידי סביבת העבודה, השקעת זמן הרופא במהלך הבדיקה, שמירה על ניקיון והקפדה על הפרטים הקטנים ביותר. 
  2. סבלנות: בשונה מרופא שיניים רגיל, רופא שיניים אשר מתמחה בתחום רפואת שיניים לילדים, מוכרח להיות סבלני ובעל גישה לילדים. 
  3. כימיה: חשוב במיוחד כי לילד תהיה כימיה עם הרופא, על מנת שיוכל להרגיש ביטחון ולשתף פעולה במהלך הבדיקה והטיפול. 
  4. התמחות: רפואת שיניים לילדים דורשת כאמור שנים של התמחות וניסיון. אל תתפשרו על רופא שיניים כללי, העדיפו רופא אשר עבר הכשרות והתמחות בתחום, ויודע בדיוק כיצד לגשת לילדכם על הצד הטוב, המקצועי והאדיב  ביותר. 
  5. האווירה במרפאה: העדיפו מרפאה אשר כוללת אזור המתנה נעים בו הילד יכול לשחק ולבלות טרם הטיפול או הבדיקה. אזור כזה שומר על הרוגע של הילד, ומונע ממנו להיכנס למצב של לחץ או פחד. 

רפואת שיניים לילדים: מאיזה גיל מתחילים?

את הביקור הראשון במרפאה מומלץ לעשות מיד לאחר בקיעתן של השיניים, ולכל המאוחר, אחרי שכל שיני החלב בקעו, כאשר בדרך כלל מטרת הביקור הראשון הוא למטרת בדיקה כללית. במידה והכל נמצא תקין, אז מומלץ לבצע בדיקה חוזרת כל חצי שנה עד שנה, על מנת לזהות בעיות בזמן, ולהעניק לילד הרגלים בריאים ונכונים.

כיום, הגישה בתחום רפואת שיניים לילדים היא רגישה, אישית ומקצועית, ומטרתה היא זיהוי מוקדם של בעיות התפתחותיות בשלב מוקדם, וטיפול בהן, על מנת למנוע טיפולים מסובכים ומורכבים יותר. לכן, בדיקה תקופתית הינה כה חשובה, וכמובן לא פחות חשוב מכך, רופא שיניים אשר מתמחה בתחום ומעורה בפרוצדורה. 

רפואת שיניים לילדים: אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר 

כשזה מגיע לילדים שלנו, חשוב במיוחד לא להתפשר, ולבחור אך ורק במרפאה מקצועית, בעלת ניסיון, אשר מנוהלת על ידי רופא שיניים מומחה. בחרו במרפאה אשר עושה שימוש בחומרים הבטוחים, הטובים, והנכונים ביותר, כאלה שמתאימים לחלל הפה של הילד ולשיני החלב. 

לקביעת תור קליק להתקשרות