השתלות שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה כללית הפכו בשנים האחרונות לפופולריים במיוחד. בשביל אנשים רבים, ביקור אצל רופא השיניים הוא מעמד מלחיץ כשלעצמו ואחרים אשר פוחדים מהכאב והאי נוחות שמלווים בטיפולי שיניים מורכבים כמו השתלת שיניים ימצאו נחמה גדולה בפתרון זה.

השתלת שתל דנטלי בפה נחשב להליך כירורגי במהלכו פותחים את החניכיים, קודחים בעצם ולבסוף גם זקוקים לתפרים לאחר שהשתל הונח סופית. העצם (אשר נחשפת במהלך הטיפול) עשירה מאוד בעצבים ורגישה לכאב. לכן, גם לאמיצים שבינכם, השתלת שיניים ללא הרדמה אינה באה בחשבון.

למי מיועדות השתלות שיניים בהרדמה מלאה?

רובנו מעדיפים לא לבקר את רופא השיניים וכמובן שלא לעבור הליך כואב לטיפול בשיניים. מעבר לחרדה הדנטלית הנפוצה, בשביל אנשים רבים הקושי בטיפולי השיניים נובע מסיבות נוספות כמו רגישות יתר למגע בשיניים, רפלקס הקאה רגיש בעת הטיפול, אלרגיות ולחצים שונים. אנשים אלו נרתעים מביקור ברופא השיניים ובמקרים רבים אף דוחים את הטיפול ומזניחים את בריאות הפה עד לנקודה שנדרש שיקום פה נרחב. השתלות שיניים בהרדמה מלאה מגשרות במידה מסוימת על הפחד והחששות ומאפשרות לכל אדם לחוות טיפול שיניים במינימום כאב.

יתרונות

לטיפולי חניכיים מורכבים והשתלות שיניים בהרדמה מלאה מס' תועלות:

  1. יעילות וחסכון בזמן – ביצוע השתלת שיניים תחת הרדמה כללית מאפשר לרוב קיצור של התהליך הכירורגי למינימום ההכרחי. טיפול שנפרס לאורך חודשים ארוכים יכול להתקצר בחצי.
  2. הפחתת אי הנוחות במהלך השתלת השיניים
  3. פחות סיכונים לבצקות – היות והמטופל נמצא תחת הרדמה מלאה ואינו סובל מכאבים בזמן זה, רופא השיניים יכול לעבוד בצורה אופטימלית ללא הפרעה ובשליטה גבוהה יותר בבצקות ותופעות לוואי נוספות.

חסרונות

לניתוח השתלת שיניים בהרדמה מלאה יש חסרונות לצד התועלות.  לעיתים, במיקרים מסויימים, תוצאות טיפול תחת הרדמה כללית עלולות להיות פחות מוצלחות לעומת טיפול בהרדמה מקומית, בשל העובדה שהמטופל לא יכול לשתף פעולה עם המנתח כשהוא נמצא תחת הרדמה מלאה.

השתלת שיניים בהרדמה מלאה עם ד"ר ויינשטיין

מרפאת השיניים של ד"ר איתן וינשטיין ממוקמת במרכז הרפואי רמת אביב, בו מתבצעים מדי יום ניתוחים שונים. המרכז מצוייד בחדרי ניתוח חדשניים הכוללים את מיטב הציוד ומחלקות התאוששות ואשפוז בהתאם לצורך. בנוסף, טרם הטיפול תפגשו עם רופא מרדים לצורך הערכה והתאמה מדוייקת של תכנית ההרדמה, בהתאם לצורך הטיפולי ומצבכם הרפואי.

השתלות שיניים בהרדמה מלאה

שיתוף:

מאמרים נוספים

שיננית

שיננית

אחד הטיפולים החיוניים לצורך שמירה על בריאות השיניים הוא  טיפול להסרת אבנית השן. הטיפול מתבצע בצורה מקצועית במרפאה על ידי שיננית מקצועית ומנוסה. רבים נוטים

רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים

ילדים רבים זקוקים לטיפולי שיניים, בין אם מדובר בטיפולי תחזוקה תקופתיים או מעקב, ובין אם מדובר בטיפולים רחבי היקף לצורך טיפול בבעיות או מחלות חניכיים

ציחצוח שיניים נכון

ציחצוח שיניים נכון

צחצוח שיניים הוא פעולה של קרצוף שיניים במברשת שיניים, המצוידת בדרך כלל במשחת שיניים.ניקוי בין–דנטלי (באמצעות חוט דנטלי או מברשת בין–דנטלית) יכול להיות שימושי בצחצוח

מומחה חניכיים

מומחה חניכיים

רופא מומחה לחניכיים בריאות השן הולכת יד ביד עם בריאות החניכיים, מה שהוליד את תחום הפריודונטיה, התמחות העוסקת ברקמות העוטפות ומקיפות את השיניים ומשמשות כתשתית

השאירו פרטים

Scroll to Top
Call Now Button