מרפאה תל אביב

איינשטיין 40 (המגדל),
קניון רמת אביב

להזמנת תור

טל: 03-640-1303
מייל: info@dentalart.co.il

רפואת שיניים
מאמרים

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או חלקית

טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית הינו תחום מתפתח ברפואת השיניים וזוכה לפופולריות גדולה בקרב המטופלים. בכל שנה מבוצעים בארץ ובעולם יותר ויותר טיפולים בהרדמה מלאה, ומטופלים רבים זוכים להשלים את הטיפול עליו חלמו תוך סבל מינימלי וחסכון ניכר בזמן.

טיפולי שיניים בהרדמה כללית הפכו למגמה מובילה ברפואת שיניים בשנים האחרונות, כמענה לחולים הסובלים מחרדה מטיפולי שיניים, מענה למטופלים אשר מתקשים לשתף פעולה עם רופא השיניים (ילדים קטנים, אנשים הסובלים ממוגבלויות פיזיות או נפשיות) והם מאפשרים למטופלים – ילדים ומבוגרים, להתגבר על תחושת הפחד (חרדה דנטאלית) מביקור אצל רופא השיניים.
כיום, עם התפתחות רפואת השיניים במקביל להתפתחות מקצוע ההרדמה ניתן כיום לבצע טיפולים רבים בהרדמה כללית ולנצל את היתרונות הגלומים בשיטת טיפול זו.

למי מיועד טיפול השיניים בהרדמה מלאה?

כיום, טיפולי שיניים בהרדמה כללית מתאימים למטופלים רבים ומאפשרים למטופלים ליהנות מהיתרונות הרבים של שיטת טיפול זו. ניתן לחלק את המטופלים המתאימים לכמה קבוצות:

 1. מטופלים אשר מתקשים לעבור טיפול שיניים בשל חרדה דנטלית.
 2. מטופלים הסובלים ממוגבלות פיזית או נפשית, ואינם מסוגלים לשתף פעולה במהלך טיפול.
 3. מטופלים אשר הזניחו את בריאות הפה במשך שנים ארוכות, וכעת נדרשים לטיפול ארוך ומורכב.
 4. מטופלים הזקוקים לעקירת שיניים מרובות או שתלים מרובים.
 5.  מטופלים עסוקים שאינם יכולים לפנות בשגרת יומם זמן לטיפולים חוזרים ונשנים.

מהם היתרונות הגלומים בטיפול שיניים בהרדמה כללית?

מעבר להתגברות על פחד מטיפולי שיניים, טיפול שיניים בהרדמה כללית נהנה מכמה יתרונות על פני שיטות אחרות:

 1. טיפול יעיל – במצב של הרדמה כללית, המטופל אינו ער למתרחש סביבו. לכן, ניתן לבצע טיפולים ארוכים יותר מהרגיל (אפילו שעות ארוכות במקרה הצורך), ללא גרימת סבל מיותר למטופל. המטופל מתעורר לאחר הניתוח, כאשר כל הטיפולים הנחוצים הושלמו.
 2. חסך בכאב ואי נוחות – המטופל אינו חש בכאב במהלך הטיפול, ואינו מגיב בצורה לא רצויה לכאב. עובדה זו מאפשרת לרופא השיניים לעבוד בצורה נוחה ויעילה ללא שום הפרעה מצד המטופל, מסייעת לשלוט בזיהומים ובצקות לאחר הניתוח ותורמת לתוצאה הסופית האופטימלית בסיום הטיפול.
 3. חסכון בזמן – במקרים של כירורגיה מכינה כגון הרמת סינוס או בנית עצם או במקרים של עקירות שיניים מרובות ושתלים מרובים, ניתן להשלים את כל הטיפולים הנ"ל בפגישה אחת. בצורה זו חוסך המטופל חודשים של עיכוב וביקורים חוזרים ונשנים אצל רופא השיניים.

טיפול שיניים בהרדמה מלאה

מהם היתרונות של ביצוע השתלת שיניים בהרדמה כללית?

כאמור, ניתן לבצע את כל סוגי הטיפולים בהרדמה כללית. עם זאת, ישנו תחום שבו היתרונות בטיפול שיניים בהרדמה כללית בולטים במיוחד והוא תחום טיפולי החניכיים והשתלות השיניים. היתרונות של הרדמה כללית במקרים כאלה הם:

 1. קיצור התהליך הכירורגי – השימוש בהרדמה כללית לשם השתלות שיניים יכול לייעל את התהליך הכירורגי ולקצר אותו למינימום הכרחי. טיפולים שאורכים חודשים ארוכים יכולים להתבצע בפגישות בודדות, לפעמים אפילו בפגישה בודדת.
 2. מניעת זיהום ודחיית שתלים – ישנם מחקרים המראים כי ביצוע השתלות מרובות בניתוח יחיד עדיף על פני חלוקת הניתוח לכמה ניתוחים. ביצוע כל ההשתלות בניתוח יחיד מוריד את שכיחות הזיהומים לאחר הניתוח ובכך מוריד את הסיכון לדחיית שתל ותורם להצלחת הניתוח.
 3. שליטה בבצקות ובכאב לאחר הניתוח – מטופלים העוברים טיפול שיניים בהרדמה כללית אינם סובלים מאי נוחות וכאב במהלך הניתוח ללא קשר לאורכו. לכן, הם אינם מפריעים לרופא השיניים במהלך הטיפול ומאפשרים לו לעבוד בצורה אופטימלית. עובדה זו תורמת לשליטה בבצקות, כאב ושלל תופעות לואי לאחר הניתוח. בנוסף, הרופא המרדים אשר אמון על הטיפול בכאב, יתאים תכנית טיפול בכאב לאחר הניתוח בהתאם למצבו של המטופל.
 4. קבלת החלטות בזמן אמת – כאשר מבצעים השתלה של שיניים מרובות בהרדמה כללית, רופא השיניים רואה מולו את כל חלל הפה ומסוגל לבצע החלטות מושכלות ומידיות לגבי הטיפול הנחוץ והשפעתו הסימולטנית על כלל השיניים.

מה כדאי לבדוק לפני טיפול שיניים בהרדמה כללית?

על מנת להבטיח כי הנכם מטופלים בצורה בטוחה ומיטבית יש לוודא את הפרטים הבאים טרם ההרדמה:

 1. הרדמה חייבת להתבצע ע"י רופא מרדים בעל תעודת מומחה ממשרד הבריאות.
 2. רופא השיניים המטפל חייב לעבור הכשרה לגבי טיפול בהרדמה כללית, ועליו להיות מורשה ע"י משרד הבריאות לטיפול בהרדמה כללית.
 3. המרפאה בה מבוצע הטיפול חייבת להיות מורשית לטיפול בהרדמה כללית, ועליה להיות מצוידת כנדרש וערוכה לטפל במטופלים במהלך הניתוח וגם לאחר היציאה ממנו (מחלקת התאוששות).

האם טיפולי שיניים בהרדמה כללית הינם בטוחים?

כיום הרדמה כללית הינה תהליך בטוח יחסית, תודות לחומרי הרדמה חדשניים וניטור מתקדם במהלך הניתוח. סיבוכים הקשורים להרדמה הם נדירים מאד, ורופא מרדים מקצועי ומיומן יתמודד איתם בהצלחה. תהליך הרדמה מורכב מכמה שלבים:

 1. טרם הניתוח, יבחן התיק הרפואי של המטופל ע"י רופא מרדים. ובמקרה הצורך יתבקש המטופל להשלים בדיקות נוספות כגון א.ק.ג וצילום חזה, ולאחריהם יוכל המרדים לתכנן תכנית הרדמה התפורה בדיוק למידותיו של המטופל.
 2. במהלך הניתוח הרופא המרדים בוחן פרמטרים פיזיולוגיים רבים המעידים על מצבו של המטופל, מגיב באמצעות תרופות ואמצעים אחרים לשינויים המתרחשים במהלכו ומוודא שמצבו של מאפשר המשך הניתוח בצורה בטוחה.
 3. לאחר הניתוח הרופא המרדים דואג להעיר את המטופל ולהעבירו למחלקת ההתאוששות לשם המשך השגחה.

למה כדאי לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

חשש מטיפול שיניים או דנטל פוביה

כ-10% מהאוכלוסייה סובלת מחרדה דנטלית שהיא חשש גדול מטיפולי שיניים. מטופלים אלו נוטים להזניח את בריאות הפה והם לרוב יעדיפו לסבול כאבים קשים ולהימנע מלגשת לטיפול. הבעיה הופכת לבלתי נסבלת בכלל כאשר הפחד הוא פחד משתק, זאת אומרת שהאדם נמנע מלטפל בשיניו בעקבות החרדה, אז השיניים הולכות ונרקבות ומתפתחות דלקות שהסוף לא אחת זה עקירת השן.
לצד אנשים החווים חרדות דנטאליות, ישנם אנשים הזקוקים להרדמה מלאה מסיבות נוספות כמו – אלרגיות, רפלקס הקאה מוגבר שלא ניתן לשליטה, טיפולים מורכבים הדורשים הרדמה למניעת תחושת כאב, רגישות למגע באזור הפה, סיבות רפואיות ועוד

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מהווים פתרון אידיאלי לאנשים החרדים מטיפול שיניים, הטיפול בשיטה זו מאפשר טיפול מקיף בזמן קצר וללא חשש.

טיפול יעיל ומהיר

נראה כי לא אחת הפתרון הוא, טיפול שיניים בהרדמה מלאה. טיפולי שיניים, לרבות השתלות שיניים בהרדמה מלאה, נערכים על ידי רופא שיניים ומרדים כאשר בדרך כלל הרדמה חד פעמית מספיקה כדי לטפל בכל הפה, במצב כזה המטופל לא מרגיש את הטיפול ולא יכול להתנגד אליו. לא אחת טיפולי שיניים בהרדמה מלאה נערכים לילדים קטנים או לילדים פגועים, בצורה כזו ניתן לטפל בכל הפה ללא כל קושי.

מחיר מטרה

ניתן לערוך טיפול שיניים בהרדמה כללית במחיר סביר, כאשר המחירים כמובן משתנים מרופא לרופא, בירור מקיף אצל רופאי השיניים העורכים טיפולים תחת הרדמה מלאה תביא לכם תמונה מלאה של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה השוואת מחירים, כך תוכלו להכריע מי מבין המטפלים יתאים לכם מבחינת התקציב וההיקף. חשוב להקפיד על רופא מקצועי שייתן מענה לכל הצרכים הדנטליים הקשורים בטיפול בפה.

תמתח את השפתיים לחיוך רחב

כמובן שאי אפשר להתחשב בטיפול שיניים בהרדמה מלאה רק במחירים, הרי אחרי הכול הטיפול צריך להיות טיפול מקצועי, טיפול שיהיה טוב מספיק כדי לכסות את כל הפה ולהציל את השיניים, לכן מומלץ לבדוק לטיפול שיניים בהרדמה מלאה מחירים ועם זאת לשקול את כל הנתונים ולקבל הכרעה בהתאם. זו הדרך הנכונה להיות בטוחים שהצעד אותו עשיתם הינו צעד נכון, מחד טיפול מקצועי ומאידך טיפול במחיר סביר. כך שתוכלו לחייך במלוא הפה במשך שנים ארוכות.
הרדמה מלאה והרדמה חלקית (סדציה) הן המומחיות של צוות המרפאה של ד"ר וינשטיין. ההרדמה המלאה מבוצעת באישור משרד הבריאות.

בטיחות לצד מקצועיות במרפאה

המרפאה בניהולו של ד"ר איתן וינשטיין מציעה טיפול בהרדמה כללית ע"י צוות המונה מומחים להרדמה, מומחים לכירורגית פה ולסתות, ורופאי שיניים בעלי רישיון לטיפול בהרדמה כללית. ד"ר וינשטיין עצמו מביא עמו ניסיון של למעלה מ– 25 שנים בתחום טיפולי שיניים והרדמה מלאה.

המרפאה פועלת באישור ופיקוח של משרד הבריאות וההרדמה מבוצעת ע"י רופא מומחה להרדמה אשר משגיח על המטופל מרגע ההרדמה ועד שהמטופל שב להכרה. ברשות המרפאה חדרי ניתוח של המרכז הרפואי רמת אביב המצוידים במיטב הציוד וצוות רופאים מומחים להרדמה.

לברורים על טיפול שיניים בהרדמה מלאה , לקביעת תור ופגישת ייעוץ חייגו03-6401303

לקביעת תור קליק להתקשרות