טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים מתבצעים לרוב עם הרדמה מקומית, אולם במיקרים מסויימים יש צורך בהרדמה מלאה. טיפול שיניים בהרדמה מלאה הינו תחום מתפתח ברפואת השיניים.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה נותנים מענה לחולים הסובלים מחרדה דנטלית וכמענה למטופלים אשר מתקשים לשתף פעולה עם רופא השיניים (כגון: ילדים קטנים, אנשים הסובלים ממוגבלויות פיזיות או נפשיות) והם מאפשרים למטופלים – ילדים ומבוגרים, להתגבר על הקשיים בביקור אצל רופא השיניים.

למי מיועד טיפול השיניים בהרדמה מלאה?

כיום, טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים למטופלים הזקוקים לכך ומאפשרים להם לקבל טיפול נאות ורחב היקף. ניתן לחלק את המטופלים המתאימים לכמה קבוצות:

 1. מטופלים אשר מתקשים לעבור טיפול שיניים בשל חרדה דנטלית.
 2. מטופלים הסובלים ממוגבלות פיזית או נפשית, ואינם מסוגלים לשתף פעולה במהלך טיפול.
 3. מטופלים אשר הזניחו את בריאות הפה במשך שנים ארוכות, וכעת נדרשים לטיפול ארוך ומורכב.
 4. מטופלים הזקוקים לעקירת שיניים מרובות או שתלים מרובים.
 5.  מטופלים עסוקים שאינם יכולים לפנות בשגרת יומם זמן לטיפולים חוזרים ונשנים.

ביצוע השתלת שיניים בהרדמה כללית

כאמור, ניתן לבצע טיפולים בהרדמה כללית כאשר זה נדרש. ישנם מקרים בהם יציע הרופא טיפול השתלות שיניים בהרדמה כללית. תועלות של השתלת שיניים בהרדמה מלאה הם:

 1. קיצור התהליך הכירורגי – השימוש בהרדמה כללית לשם השתלות שיניים יכול לייעל את התהליך הכירורגי ולקצר אותו למינימום הכרחי. טיפולים שאורכים חודשים ארוכים יכולים להתבצע בפגישות בודדות.
 2. מניעת זיהום ודחיית שתלים – ישנם מחקרים המראים כי ביצוע השתלות מרובות בניתוח יחיד עדיף על פני חלוקת הניתוח לכמה ניתוחים. ביצוע כל ההשתלות בניתוח יחיד מוריד את שכיחות הזיהומים לאחר הניתוח ובכך מוריד את הסיכון לדחיית שתל ותורם להצלחת הניתוח.
 3. שליטה בבצקות ובכאב לאחר הניתוח – מטופלים העוברים טיפול שיניים בהרדמה כללית ישנים לכל אורך הטיפול, לכן, הרופא עובד ביעילות אופטימלית. עובדה זו תורמת לשליטה בבצקות, ברמת אי הנוחות ושלל תופעות לואי לאחר הניתוח. בנוסף, הרופא המרדים אשר אמון על הטיפול בכאב, יתאים תכנית טיפול בכאב לאחר הניתוח בהתאם למצבו של המטופל.
 4. קבלת החלטות בזמן אמת – כאשר מבצעים השתלה של שיניים מרובות בהרדמה כללית, רופא השיניים מקבל החלטות מושכלות ומידיות לגבי הטיפול הנחוץ והשפעתו הסימולטנית על כלל השיניים.

מה כדאי לבדוק לפני טיפול שיניים בהרדמה כללית?

על מנת להבטיח כי הנכם מטופלים בצורה בטוחה ומיטבית יש לוודא את הפרטים הבאים טרם ההרדמה:

 1. הרדמה חייבת להתבצע ע"י רופא מרדים בעל תעודה ממשרד הבריאות.
 2. רופא השיניים המטפל חייב לעבור הכשרה לגבי טיפול בהרדמה כללית, ועליו להיות מורשה ע"י משרד הבריאות לטיפול בהרדמה כללית.
 3. המרפאה בה מבוצע הטיפול חייבת להיות מורשית לטיפול בהרדמה כללית, ועליה להיות מצוידת כנדרש וערוכה לטפל במטופלים במהלך הניתוח וגם לאחר היציאה ממנו (מחלקת התאוששות).

תהליך ההרדמה מורכב מכמה שלבים:

 1. טרם הטיפול:  בחינת התיק הרפואי של המטופל ע"י רופא מרדים, במקרה הצורך יתבקש המטופל להשלים בדיקות נוספות כגון א.ק.ג וצילום חזה, ולאחריהם יוכל המרדים לתכנן תכנית הרדמה התפורה בדיוק למידותיו של המטופל.
 2. במהלך הטיפול: הרופא המרדים בוחן פרמטרים פיזיולוגיים רבים המעידים על מצבו של המטופל, מגיב באמצעות תרופות ואמצעים אחרים לשינויים המתרחשים במהלכו ומוודא שמצבו של המטופל מאפשר את המשך הטיפול בצורה בטוחה.
 3. לאחר הטיפול: הרופא המרדים דואג להעיר את המטופל ולהעבירו למחלקת ההתאוששות לשם המשך השגחה.

חשש מטיפול שיניים או חרדה דנטלית

חלק מהאוכלוסייה סובלת מחרדה דנטלית – חשש גדול מטיפולי שיניים. מטופלים אלו נוטים להזניח את בריאות הפה והם לרוב יעדיפו לסבול כאבים קשים ולהימנע מלגשת לטיפול. הבעיה הופכת לבלתי נסבלת כאשר הפחד הוא פחד משתק, כלומר, המטופל נמנע מלטפל בשיניו בעקבות החרדה, מצב השיניים מתדרדר ככל שעובר הזמן, השיניים הולכות ונרקבות ומתפתחות דלקות שהסוף, לא אחת, זה עקירת השן.

סיבות נוספות לביצוע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה:

 • אלרגיות
 • רפלקס הקאה מוגבר שלא ניתן לשליטה
 • רגישות למגע באזור הפה
 • סיבות רפואיות
 • זכאות דרך סל התרופות ועוד

אילו מטופלים זכאים לטיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתוקף סל הבריאות?

 • הסובלים מאוטיזם
 • בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית
 • הלוקים במחלות נפש
 • הסובלים ממחלת לב קשה
 • הסובלים משיתוק מוחין
 • החולים במחלת אטקסיה טלנגיאקטזיה

זכאי סל התרופות מבצעים את הטיפול דרך קופות החולים. הזכאות היא לטיפול תחת הרדמה ולא לטיפול השיניים עצמו. למידע נוסף על זכאות לטיפולי שיניים בהרדמה לבעלי מוגבלות היכנסו לכאן.

טיפול שיניים בהרדמה מלאה לילדים

טיפולי שיניים לילדים יכולים להיות מורכבים אם הם לא משתפים פעולה. כדי לשמור על בטיחות ונוחות ילדכם במהלך טיפול שיניים, ייתכן שרופא השיניים יחליט להשתמש בהרדמה כללית לצורך השלמת הטיפול. טיפולי שיניים לילדים מתאימים גם עבור ילדים הזקוקים להליכים נרחבים או מסובכים המצריכים זמן רב או סדרת טיפולים להשלמתם, או במקרים בהם יש צורך לבצע מספר הליכים שנעשים בו זמנית. רופא מרדים ייתן לילדכם את את חומר ההרדמה, במינון המתאים, שיעזור לו לישון במהלך ההליך.

בטיחות לצד מקצועיות במרפאה

ד"ר וינשטיין הוא בעל ניסיון של למעלה מ– 25 שנים בתחום טיפולי שיניים ולמרפאתו אישור לבצע טיפולים תחת הרדמה מלאה כאשר הטיפול נדרש.

המרפאה פועלת באישור ופיקוח של משרד הבריאות וההרדמה מבוצעת ע"י רופא מומחה להרדמה אשר משגיח על המטופל מרגע ההרדמה ועד שהמטופל שב להכרה. ברשות המרפאה חדרי ניתוח של המרכז הרפואי רמת אביב המצוידים במיטב הציוד וצוות רופאים מומחים להרדמה.

לברורים על טיפול שיניים בהרדמה מלאה , לקביעת תור ופגישת ייעוץ חייגו03-6401303

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

שיתוף:

מאמרים נוספים

שיננית

שיננית

אחד הטיפולים החיוניים לצורך שמירה על בריאות השיניים הוא  טיפול להסרת אבנית השן. הטיפול מתבצע בצורה מקצועית במרפאה על ידי שיננית מקצועית ומנוסה. רבים נוטים

רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים

ילדים רבים זקוקים לטיפולי שיניים, בין אם מדובר בטיפולי תחזוקה תקופתיים או מעקב, ובין אם מדובר בטיפולים רחבי היקף לצורך טיפול בבעיות או מחלות חניכיים

ציחצוח שיניים נכון

ציחצוח שיניים נכון

צחצוח שיניים הוא פעולה של קרצוף שיניים במברשת שיניים, המצוידת בדרך כלל במשחת שיניים.ניקוי בין–דנטלי (באמצעות חוט דנטלי או מברשת בין–דנטלית) יכול להיות שימושי בצחצוח

מומחה חניכיים

מומחה חניכיים

רופא מומחה לחניכיים בריאות השן הולכת יד ביד עם בריאות החניכיים, מה שהוליד את תחום הפריודונטיה, התמחות העוסקת ברקמות העוטפות ומקיפות את השיניים ומשמשות כתשתית

השאירו פרטים

Scroll to Top
Call Now Button