טיפולי שיניים למבוגרים ולבני 75 ומעלה

אם עוד לא יצא לכם לבצע אותם, סביר להניח שבשלב כזה או אחר תמצאו את עצמכם, גם אתם, מתמודדים עם הצורך במעבר טיפולי שיניים למבוגרים. כן, חלל הפה שלנו הוא מקור לאין ספור בעיות שונות, דלקות, מחלות וצרכים שונים, אשר יצריכו טיפולי שיניים למבוגרים שיוכלו לתת מענה לכל בעיה. על מנת להוריד את סף החשש שלכם וכדי לעשות לכם היכרות מעמיקה יותר עם העולם הזה, החלטנו לספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על טיפולי שיניים למבוגרים. אז קדימה, שנתחיל?

טיפולי שיניים למבוגרים – מהסתימה הקטנה ביותר ועד העקירה הגדולה ביותר

אין ספק שסביב הנושא של טיפולי שיניים למבוגרים קיים חשש גדול מאוד בקרב האוכלוסייה, ולמה? ובכן, מדובר כאן על חשש לגיטימי לחלוטין, שנובע בעיקר מחוסר ההיכרות עם הכלים השונים והמשונים בהם רופאי השיניים עושים שימוש, כמו גם האווירה המאיימת והלא סימפטית של שכיבה על כיסא המטופלים, אל מול האור הלבן והבוהק שמוקרן אל עבר חלל הפה שלנו.

הפחד הזה הוא פחד שרווח בקרב מרבית האוכלוסיה, ולכן אם אתם מרגישים אותו גם – דעו לכם שאתם ממש לא לבד. טיפולי שיניים למבוגרים מהווים היום דרך פתרון מושלמת למגוון בעיות, מהקטנה ביותר ועד הגדולה שבהן, וככל שהטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, ככה גם הולכים ומתפתחים האמצעים להקטנת הכאב ולמקסום היעילות של טיפולי שיניים למבוגרים.

אילו טיפולי שיניים למבוגרים קיימים בעולם רפואת השיניים?

היום כמעט ואין בעיה שלא מוצמד לה פתרון מושלם על ידי רפואת השיניים. אם בעבר אנשים היו צריכים להתהלך ברחובות בשיניים חסרות, הרי שהיום קיימים פתרונות שיכולים להעניק לכל מטופל ומטופלת את סט השיניים המלא ואת האסתטיות המלאה לחלל הפה המושלם.

טיפולי שיניים למבוגרים כוללים בתוכם טיפולים כמו יישור שיניים, הלבנת שיניים, השתלות שיניים, עקירת שיניים, סתימות, טיפולי שורש, שחזורי שיניים, ציפויי שיניים מחומרים שונים, שתלים ועוד. כאמור, ככל שהזמן עובר והטכנולוגיות השונות הולכות ומתפתחות, כך קל יותר להצמיד היום טיפולים רלוונטים לכל בעיה או צורך.

כמה עולים טיפולי שיניים למבוגרים?

טיפולי שיניים למבוגרים הם עולם רחב של אפשרויות, ולכן המחירים עבורם יהיו גם הם מגוונים ושונים. קיימים טיפולי שיניים למבוגרים שהם פשוטים יותר, ויסתכמו בדרך כלל בטווח מחירים שלא יעלה על בין 1,000 ש"ח ל-3,000 ש"ח, ואילו לעומתם קיימים גם טיפולי שיניים למבוגרים שמביאים איתם מורכבות גדולה ואופי אחר לגמרי, ולכן מחירם יוכל לטפס ולהגיע גם לבין 40,000 ש"ח ועד ל-100,000 ש"ח ויותר.

טיפולי שיניים מסובסדים לבני 75 ומעלה

לאחרונה שינה משרד הבריאות את החקיקה ואזרחים ותיקים מעל גיל 75 זכאיםים לקבל טיפולי שיניים משמרים דרך קופות החולים ובגיאלאי 80 ומעלה גם טיפולי שיניים משקמים. לקריאה נוספת בנושא היכנסו גם לאתר כל זכות.

הימנעות מטיפולי שיניים למבוגרים – האם יש דרך לעשות את זה?

באופן כללי, ניתן להגיד כמעט בפה מלא שטיפולי שיניים למבוגרים הם דבר שכמעט ולא ניתן להתחמק ממנו, וכל אחד ואחת מאיתנו בשלב כזה או אחר יצטרכו לגשת אליהם – בין אם לטיפולים הפשוטים יותר ובין אם לטיפולים המורכבים יותר. מה שכן, בהחלט ניתן לבצע מגוון פעולות על מנת לצמצם את הסיכוי שבו תצטרכו לגשת לטיפולי שיניים למבוגרים.

בכל מה שקשור לשמירה על היגיינת חלל הפה, חשוב לדאוג לצחצח את השיניים במשך לפחות פעמיים ביום, ואפילו אחרי כל ארוחה וארוחה. כמו כן, שימוש בחוט דנטלי לשם סילוק שאריות מזון מחלל הפה, ושטיפת הפה באמצעות מי פה מיוחדים, גם הם יכולים לסייע בעניין.

בנוסף, ביקורים תדירים אצל רופא השיניים, לשם ביקורת ואבחון בעיות מוקדמות, כמו גם אצל השיננית לשם סילוק שכבות של אבנית ופלאק, יכול גם הוא להרחיק אתכם מטיפולי שיניים למבוגרים. שיהיה בהצלחה!

טיפולי שיניים למבוגרים ולבני 75 ומעלה

שיתוף:

מאמרים נוספים

שיננית

שיננית

אחד הטיפולים החיוניים לצורך שמירה על בריאות השיניים הוא  טיפול להסרת אבנית השן. הטיפול מתבצע בצורה מקצועית במרפאה על ידי שיננית מקצועית ומנוסה. רבים נוטים

רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים

ילדים רבים זקוקים לטיפולי שיניים, בין אם מדובר בטיפולי תחזוקה תקופתיים או מעקב, ובין אם מדובר בטיפולים רחבי היקף לצורך טיפול בבעיות או מחלות חניכיים

ציחצוח שיניים נכון

ציחצוח שיניים נכון

צחצוח שיניים הוא פעולה של קרצוף שיניים במברשת שיניים, המצוידת בדרך כלל במשחת שיניים.ניקוי בין–דנטלי (באמצעות חוט דנטלי או מברשת בין–דנטלית) יכול להיות שימושי בצחצוח

מומחה חניכיים

מומחה חניכיים

רופא מומחה לחניכיים בריאות השן הולכת יד ביד עם בריאות החניכיים, מה שהוליד את תחום הפריודונטיה, התמחות העוסקת ברקמות העוטפות ומקיפות את השיניים ומשמשות כתשתית

השאירו פרטים

Scroll to Top
Call Now Button