מרפאה תל אביב

איינשטיין 40 (המגדל),
קניון רמת אביב

להזמנת תור

טל: 03-640-1303
מייל: info@dentalart.co.il

רפואת שיניים
מאמרים

טיפול בנסיגת חניכיים

אופן הטיפול בנסיגת חניכיים משתנה בהתאם למצב ולאבחון ולרוב מתחיל במניעת התפשתות התופעה. נסיגת חניכיים היא מחלה הגורמת לחניכיים אשר מיועדות בהווייתן לשמש תשתית ובסיס לשיניים, לשינוי במיקום הטבעי שלהם והתרחקות הדרגתית מן השן, מה שמביא לחשיפת חלקים מן השיניים בחלק הטבוע בחניכיים. השן במצבה הבריא מיועדת להיות מקובעת ומוסתרת על ידי החניכיים, ובמקרה של נסיגת חניכיים היא אינה זוכה לכך. המראה עשוי להיות לא אסתטי מאחר והשן נראית בולטת וארוכה יותר וצבע השיניים בחלק שמחשף לרוב שונה מצבע השיניים הקבוע.

האם אפשר לעצור את נסיגת החניכיים?

מאחר ונסיגת חניכיים מתפתחת בהדרגה ואינה מלווה בכאב לעתים קיים קושי לזהות אותה בשלבי ההתפתחות ולעצור את התופעה. עם זאת קיימים תסמינים אשר ניתנים לזיהוי לנסיגת חניכיים בניהם צבע שן לא אחיד כאמור (החלק העליון שהיה מוסתר לרוב יהיה צהבהב יותר מהחלק החשוף קבוע שלה), דימום בזמן צחצוח השיניים, רגישות באכילה של מאכלים קשים ורגישות החניכיים והשיניים לחום ולקור. תופעה נוספת הנגרמת עקב נסיגת החניכיים היא התפתחות של עששת על גבי השיניים שנותרו חשופות ולא מוגנות.

טיפול מניעתי לנסיגת חניכיים

טיפול בנסיגת חניכיים האפקטיבי ביותר הוא טיפול מונע, וזאת באמצעות הקפדה על היגיינת הפה – צחצוח שיניים במברשת בעלת סיבים רכים, החלפה קבועה של המברשת, שימוש בשטיפה בלחץ מים מבוקר, טיפולים קבועים אצל שיננית. בנוסף לאלה מומלץ להקפיד על אורח חיים בריא והימנעות מעישון שהוא גורם מוביל בנסיגת חניכיים. גורם נוסף לנסיגת חניכיים בעיקר אצל צעירים הוא פירסינג. ניקוב השפה והעמסה של תכשיט עליה מביא למשיכת החניכיים כלפי מטה ויוצר נסיגת חניכיים.

במידה והמחלה כבר החלה לתת אותות והטיפול הטבעי והמונע אינו מספק חשוב לפנות לטיפול מקצועי אצל רופא שיניים ולקבל פתרונות שיסייעו בעצירת המחלה כמו גם להילחם בה.

סוגי הטיפולים בנסיגת חניכיים:

  • טיפול תרופתי – טיפול תרופתי בנסיגת חניכיים הוא לרוב טיפול מקומי ונקודתי, בהחדרת תמיסה אנטי בקטריאלית אל כיסי החניכיים, ובאמצעות שחרור איטי וממושך של החומר המביא לסילוק הצטברות החיידקים ולהבראת החניכיים.
  • הקצעת שורשים – טיפול בנסיגת חניכיים באמצעות הקצעת שורשים הוא טיפול יעיל, אשר בא לידי ביטוי באמצעות ניקוי עמוק ויסודי של כיס החניכיים והסרת הצטברות של רובד חיידקי ואבנית. הטיפול מתבצע במקום ובהרדמה מקומית בלבד וזוכה להצלחה רבה בקרב הסובלים מן הבעיה.
  • ניתוחי חניכיים – ניתוחי חניכיים פותרים מגוון של בעיות בניהם בעיות של מחסור בצפיפות עצם ונסיגת חניכיים, מתיחה של החניכיים על גבי השן החשופה. חשוב לבצע ניתוחי חניכיים כטיפול אחרון שכן למרות הכל מדובר בהליך כירורגי עדין.

בבעיות פה ולסת רפואיות או אסתטיות מומלץ לפנות לרופאים מקצועיים ומנוסים, ובעיקר כאשר מדובר בטיפול בנסיגת חניכיים, אשר כולל לא מעט אפשרויות. הרופא המטפל יצטרך ללמוד את עומק הבעיה, הן באמצעות בדיקה ידנית והן באמצעות צילום, ולבחור בסוג הטיפול היעיל והאיכותי ביותר. ככלל, הטיפול המונע עוד בטרם החלה להתעורר בעיה שכזאת, הוא היעיל ביותר, וככלל, מרבית האנשים המקפידים על שימור הפה והשיניים באמצעות היגיינת פה מוקפדת זוכים להימנע מבעיות מסוג זה.

טיפול בנסיגת חניכיים על ידי מומחים

בתל אביב ובירושלים, מובילות מרפאות ד"ר איתן ויינשטיין בתחומן, באמצעות מרפאות המציעות את מיטב הקדמה הטכנולוגית, המכשור ושיטות העבודה המתקדמות ביותר, וזאת לצד צוות מקצועי ומנוסה ראשון במעלה. השתלות שיניים בירושלים ובמרפאה בתל אביב לצד מגוון טיפולים מתקדמים נוספים, תזכו לאבחון מקיף ויסודי ותכנית טיפולים מותאמת אישית, לרבות טיפול בנסיגת חניכיים בשיטות טבעיות, כטיפול מונע ובמסגרת צורך בטיפול שיקומי. בזכות ניסיון רב שנים, רזומה והקפדה על עדכנות בתחומי הטכנולוגיה הרפואית זוכה ד"ר ויינשטיין למוניטין מקצועי מעולה וקהל מטופלים שבעי רצון מכל רחבי הארץ.

לקביעת תור קליק להתקשרות