מרפאה תל אביב

איינשטיין 40 (המגדל),
קניון רמת אביב

להזמנת תור

טל: 03-640-1303
מייל: info@dentalart.co.il

רפואת שיניים
מאמרים

כתרים

כתרים הם אמצעי שיקומי והם משמשים כתחליף לכותרת השן הטבעית בהיותה חלשה לאחר פגיעה, כפתרון לשיפור תפקוד השיניים והמראה האסתטי שלהן. צוות המרפאה משתמש בחומרים איכותיים כדוגמת חרסינה מחברות מובילות בתחום, הדפסת כתרים בשיטת תלת מימד וטכנאי בעל תואר אומן.

מתי יש צורך להיעזר בכתרים?

כאשר מדובר בשן חלשה שיש צורך להגן עליה. לדוגמא – לאחר טיפול שורש, לאחר טיפול בשן שנסדקה או שנפגעה, לאחר עקירות שן לא נשארים שורשים חזקים דיים כדי להוות תמיכה לסתימה גדולה, לשימוש כתמיכה לגשר כאשר אין אפשרות להשתמש בשתל כאחיזה לשן החסרה, לצורך תיקון אסתטי, שיניים שנחלשו בשל עששת מתקדמת, לצורך כיסוי שתל דנטאלי ועוד. מראה הכתרים זהה לגמרי לשיניים טבעיות: מבחינת המראה של השן, מבחינת הגוון ומבחינת תפקוד השיניים.

כתרים זמניים וקבועים

כתרים זמניים ותותבות זמניות עשויים מפולימתיל מטאקרילאט או ניילון קשיח והם יעילים לצורך שיקום זמני עד לקבלת שיקום קבוע, כמו טיפולי שורש שיש צורך להמתין להכנת כתר החרסינה, או כאשר מדובר בכתר או גשר זמני.

כתרים קבועים – כתרים אלה עשויים מחומרים חזקים כמו חרסינה שזהו חומר נפוץ, מתכת, זירקוניה ועוד שילוב של חומרים שונים. את סוג הכתרים הקבועים מתאימים באופן אישי לכל מטופל על פי מיקום השן ועל פי התפקיד שהיא נושאת. קיים מגוון רחב של סוגי הכתרים כמו – כתרים ממתכת מלאה, כתרי חרסינה מאוחה למתכת, כתרי חרסינה מלאה ללא מתכת,  כתרי חרסינה על כיפת זירקוניה, כתרי זירקוניה מודפסים במכונת תלת מימד ועוד.

לקביעת תור קליק להתקשרות