ציפוי שיניים קומפוזיט – כדי שהחיוך יהיה מושלם!

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתמורות רבות שחלו בעולם של רפואת השן. כאשר יש צורך בהשלמת שן שנשברה או שינוי של צורת השן, סגירת רווחים בין השיניים או תיקון פגמים בצבעם של השיניים ועוד, במקרים מעין אלו ניתן להיעזר בטכניקה של קומפוזיטים לציפוי שיניים.

מהו קומפוזיט?

קומפוזיט שיניים זהו חומר מרוכב שהם בעצם חומרים המשחזרים את השן מדובר בחומר שהוא בצבע השן וכיום הוא מעניק מענה מושלם הן מהבחינה האסתטית והן מבחינת תיקון עמיד שהוא לאורך זמן.

טכניקות לציפוי קומפוזיט שיניים

ישנן מספר טכניקת שונות בכל העולם כאשר כל אחת מעלותיה לצד חסרונותיה.

  • יש את הציפוי שאינו מחזיק לאורך זמן בגלל הנטייה שלו להישחק וגם לספוח צבע ואת הסוג הזה יש לטפח באופן קבוע ולפנות למרפאה על מנת ללטש את הציפוי ולשמר את התוצאה.
  • ישנה האפשרות לצפות את השן גם באמצעות מפתח סיליקון. כאשר רוצים רק לשנות את צבע השן או לשחזר את השן הישנה אך עדיין לשמור על הצורה הכללית של השן, אזי אפשר לפני תחילת הטיפול להעתיק את הצורה של השן באמצעות החומר הסיליקוני כאשר הוא משמש תבנית לצורך יצירת המסגרת ושמירה מלאה על הצורה של השן.
  • ישנם מקרים מורכבים יותר אשר בהם יש צורך לשנות מספר שיניים בו זמנית. במקרים מעין אלו ייקח טכנאי השיניים את המידה המדויקת והוא יצוק את המודל בגבס ולאחר מכן יפסל את השיניים המדוברות בעזרת שעווה ויכין את המפתח הסיליקוני.
  • ישנה גם אפשרות לעשות שימוש בתבניות מוכנות מראש. התבניות המוכנות מציעות מבחר שיניים. הרופא בונה באופן חופשי את השן עבור המטופל כאשר רק השכבה האחרונה מוקשה על ידי תבנית שקופה..
  • ישנן ציפויי קומפוזיט מוכנים מראש המאפשרים את ציפוי השן מתוך המבחר הקיים כאשר אלו מודבקים ישירות בפיו של המטופל. מדובר בציפויים הנחשבים חזקים במיוחד והם נשמרים לאורך זמן.

ציפוי שיניים עלות

יש התוהים האם שווה לשלם את המחיר עבור הטיפול והציפוי הזה. עיון בתמונות ציפוי שיניים קומפוזיט לפני ואחרי יצליחו לשכנע גם את אחרון המפקפקים ללכת על הרעיון.

ציפוי שיניים קומפוזיט – כדי שהחיוך יהיה מושלם!

שיתוף:

מאמרים נוספים

שיננית

שיננית

אחד הטיפולים החיוניים לצורך שמירה על בריאות השיניים הוא  טיפול להסרת אבנית השן. הטיפול מתבצע בצורה מקצועית במרפאה על ידי שיננית מקצועית ומנוסה. רבים נוטים

רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים

ילדים רבים זקוקים לטיפולי שיניים, בין אם מדובר בטיפולי תחזוקה תקופתיים או מעקב, ובין אם מדובר בטיפולים רחבי היקף לצורך טיפול בבעיות או מחלות חניכיים

ציחצוח שיניים נכון

ציחצוח שיניים נכון

צחצוח שיניים הוא פעולה של קרצוף שיניים במברשת שיניים, המצוידת בדרך כלל במשחת שיניים.ניקוי בין–דנטלי (באמצעות חוט דנטלי או מברשת בין–דנטלית) יכול להיות שימושי בצחצוח

מומחה חניכיים

מומחה חניכיים

רופא מומחה לחניכיים בריאות השן הולכת יד ביד עם בריאות החניכיים, מה שהוליד את תחום הפריודונטיה, התמחות העוסקת ברקמות העוטפות ומקיפות את השיניים ומשמשות כתשתית

השאירו פרטים

Scroll to Top
Call Now Button