רפואת שיניים לילדים בתל אביב

רופא שיניים לילדים בתל אביב

האתגר ברפואת שיניים לילדים

מתוך כלל אוכלוסיית המטופלים של רופאי שיניים באופן כללי, סביר להניח שאין אוכלוסייה מאתגרת יותר באופן ספציפי מילדים ובני נוער. הדבר ניתן להבנה, שכן גם עבור מבוגרים שמבינים את חשיבות בריאות השיניים, טיפולי שיניים יכולים להיות חוויה מרתיעה. עבור בני נוער ובמיוחד ילדים הדבר משמעותי פי כמה וכמה. עם זאת, לבריאות השיניים ושגרת טיפולי השיניים בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים כאיש אחד, יש חשיבות רבה, לכן יש למצוא מקום איכותי לרפואת שיניים לילדים בתל אביב, במידה ואתם מגיעים מאזור זה. רק כך תוכלו לשמור בצורה יעילה על בריאות השיניים של ילדיכם.

על הדגשים החשובים בבריאות וברפואת שיניים לילדים

השוני העיקרי בין ילדים לבין מבוגרים בכל מה שנוגע לטיפולי שיניים הוא כמובן שיני חלב לעומת שיניים בוגרות. אצל ילדים, השיניים הקיימות עתידות ליפול בשלב כזה או אחר, ובמקומן צומחות שיניים בוגרות וקבועות. טיפולי שיניים לילדים הם אם כן ייחודיים משום שהם מתמקדים בשיני חלב שעתידות ליפול, ובשמירה על בריאותן ועל בריאות הפה של הילד. על הטיפולים השונים נפרט בהמשך, אך ראשית יש להבין את מסגרת טיפולי השיניים הנחוצה עבור ילדים. ראשית, יש לשמור בצורה קפדנית על ניקיון השיניים וכך לחנך את הילדים לשמירה על בריאות השיניים שלהם דרך צחצוח יסודי וקבוע. אחד המצבים המוכרים ביותר הוא הצטברות של עששת – שכבה חיידקית המובילה לדלקות בשיניים ולכאבים לא פשוטים בקרב ילדים. בכדי למנוע עששת, יש לצחצח בצורה יסודית, ובנוסף להגיע לביקורות קבועות במרפאה שיניים המתמחה ברפואת שיניים לילדים בתל אביב. חשוב מאוד להדגיש ששיני חלב פגועות יכולות להביא לפגיעה אסתטית בשיניים של הילדים, ולפגיעה בריאותית שיכולה להתמשך גם לשיניים הבוגרות הצומחות בפיהם.

עוד דגש משמעותי ביותר, הנוגע לאוכלוסייה הכללית אך במיוחד לילדים ובני נוער, הוא כל מה שנוגע לחרדה מטיפולי שיניים שנחוצים להם. במצב זה, חשוב באופן מיוחד להביא את הילדים לרופא השיניים ולהרגיל אותם לטיפולים הנחוצים להם. יש למצוא את מתווה הטיפול המתאים והנחוץ בכדי שהילדים לא יסבלו מחרדה מחד, ובכדי שהם יקבלו את הטיפולים הנחוצים להם מאידך. כעת, ניתן לדבר בצורה נרחבת יותר על טיפולי שיניים לילדים שחשוב להכיר.

טיפולי שיניים רלוונטיים לילדים במרפאה של ד"ר וינשטיין

  • סתימות לילדים – במידה וישנה עששת, כלומר דלקת חיידקית, או שהמצב מגיע כבר לכדי חור של ממש בשיני החלב, אנחנו מבצעים סתימות לילדים. מטרת הסתימות, כשמן כן הן – לסתום את החור הנוצר וכך לבלום את התהליך הדלקתי בלסת של הילד, ולשקם את בריאות השן שלו בהמשך לכך. מדובר בפרוצדורות הפשוטות ביותר אותן ניתן אמנם לבצע בכל מרפאת שיניים, אך צריך לבצען בצורה יסודית, רגישה ומקצועית אצל כל מטופל, ואצל ילדים על אחת כמה וכמה.
  • טיפולי שורש – בשיני חלב יש לעתים צורך לבצע טיפולי שורש – טיפולים מקיפים יותר שמתבצעים בשורש השן ולא רק בשכבה השטחית של העצם. טיפולים אלה רלוונטיים כאשר ישנו מצב של עששת מתקדמת, שלא מטופלת בזמן ומגיעה לשורש השן. במצב זה הטיפול מקיף יותר וכמובן שגם חשוב ביותר.
  • כתרים – במידה וישנה שן חלב הרוסה שעברה טיפול שורש, יש לבצע חיזוק שלה באמצעות כתר. הכתרים מספקים תמיכה לשן שעברה את טיפול השורש ושומרים עליה יציבה ובריאה לאורך זמן – עד ששן החלב עצמה נושרת.
  • טיפול בפלואוריד – פלואוריד הוא חומר שמסייע לנו לנקות את הפה ולשמור על ניקיון הפה, וכך למנוע עששת. במרפאת השיניים ניתן לבצע טיפול בפלואוריד בכדי למנוע את היווצרות העששת.
  • מניעת חרדה דנטלית – כאמור, ילדים סובלים במקרים רבים מחרדה דנטלית, ויש למנוע את תסמיני החרדה שיכולים להוביל לפגיעה באיכות הטיפול בשן ולהימנעות מהגעה נוספת לרופא שיניים בתור בוגרים. לכן, במרפאת השיניים ניתן לבצע את הטיפולים השונים בהרדמה מלאה או חלקית, טשטוש תרופתי או שימוש בגז צחוק.

הכל בצורה המקצועית ביותר, באווירה איכותית ורגועה

בכדי שבריאות השיניים של הילדים שלכם תישמר בצורה היעילה והמקצועית ביותר, אתם צריכים לדאוג לקחת אותם למרפאת שיניים באיכות הגבוהה ביותר. כזו בדיוק היא המרפאה של ד"ר איתן וינשטיין בתל אביב. צרו עימנו קשר לקביעת תור עבור הילדים שלכם.

רפואת שיניים לילדים בתל אביב

שיתוף:

מאמרים נוספים

שיננית

שיננית

אחד הטיפולים החיוניים לצורך שמירה על בריאות השיניים הוא  טיפול להסרת אבנית השן. הטיפול מתבצע בצורה מקצועית במרפאה על ידי שיננית מקצועית ומנוסה. רבים נוטים

רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים

ילדים רבים זקוקים לטיפולי שיניים, בין אם מדובר בטיפולי תחזוקה תקופתיים או מעקב, ובין אם מדובר בטיפולים רחבי היקף לצורך טיפול בבעיות או מחלות חניכיים

ציחצוח שיניים נכון

ציחצוח שיניים נכון

צחצוח שיניים הוא פעולה של קרצוף שיניים במברשת שיניים, המצוידת בדרך כלל במשחת שיניים.ניקוי בין–דנטלי (באמצעות חוט דנטלי או מברשת בין–דנטלית) יכול להיות שימושי בצחצוח

מומחה חניכיים

מומחה חניכיים

רופא מומחה לחניכיים בריאות השן הולכת יד ביד עם בריאות החניכיים, מה שהוליד את תחום הפריודונטיה, התמחות העוסקת ברקמות העוטפות ומקיפות את השיניים ומשמשות כתשתית

השאירו פרטים

Scroll to Top
Call Now Button