מומחה חניכיים

רופא מומחה לחניכיים

בריאות השן הולכת יד ביד עם בריאות החניכיים, מה שהוליד את תחום הפריודונטיה, התמחות העוסקת ברקמות העוטפות ומקיפות את השיניים ומשמשות כתשתית ליציבות השן בפה ולהגנה עליה. במקרים רבים עם ההגעה לביקור על כיסא רופא השיניים מגלה המטופל כי לא השן המציקה היא זאת שחולה, כי אם מעטפת החניכיים אינה מספקת לה מצע חזק ויציב וזאת בשל התפתחות מחלות חניכיים שונות.

מומחה חניכיים הוא רופא שיניים בעל התמחות והסמכה מטעם משרד הבריאות בתחום הפריודונטיה, ומביא עמו ידע והיכרות עם אופן תפקוד רקמות החניכיים, מחלות חניכיים אפשריות והשפעתן על בריאות ויציבות השן. מומחה חניכיים גם ידע לשלב טיפולי שיניים משמרים או משקמים על פי צורך, לצד טיפול נכון ברקמה החולה, להבראה מוחלטת ולבריאות הפה כולו.

בין מחלות החניכיים המוכרות המצריכות אבחון וטיפול על ידי מומחה חניכיים:

הליטוזיס– ריח רע מן הפה אשר אינו מתפוגג עם צחצוח או באמצעות פתרונות היגיינת פה ביתיים. הליטוזיס עשוי להיגרם מסיבות שונות בניהן תזונה חריגה או נטילת תרופות בעלות השפעה על ריח הפה, כמו גם בשל הצטברות רובד חיידקים על גבי החניכיים ו/או הלשון. מומחה חניכיים יזהה לפני הכל את הסיבה להליטוזיס ומכאן יספק טיפול מתאים הנותן מענה לטווח הארוך.

דלקת חניכיים– דלקת בחניכיים עשויה להיות מקומית   ועשויה להתפתח ולהפוך לדלקת כרונית, ללא טיפול מתאים. דלקת החניכיים פוגעת בסיבי הקולגן הקיימים ברקמות אשר סובבות את השן, והחרפה של הדלקת עשויה להתפשט לעומק החניכיים ולפגוע גם בשן עצמה. דלקת חניכיים חריפה גם יכולה לפגוע בצפיפות העצם של החניכיים ולגרום למחלות חניכיים נלוות נוספות.

נסיגת חניכיים– נסיגת חניכיים היא מחלת חניכיים אשר גורמת לחניכיים להתכווץ ולעלות מעל פני השן, ובכך לחשוף חלקים מן השן האמורים להיות מוגנים על ידי מעטפת החניכיים. מומחה חניכיים המטפל בנסיגת חניכיים יפריד בין טיפול מונע המתבסס ברובו על היגיינת פה והרגלי חיים (הימנעות מעישון, ויתור על נקבים ופירסינג, טיפולים דנטליים קבועים) לבין טיפול משקם לבעיית נסיגת חניכיים, החל מטיפול תרופתי, הקצעת שורשים ועד לטיפול כירורגי ניתוחי.

היחלשות של צפיפות העצם– החניכיים מכילות עצם רכה ועדינה, אשר במצבה הבריא משמשת תשתית ובסיס לשיניים הקבועות. היחלשות של העצם וספיגה שלה בחניכיים עשויה להביא לבעיות בשיניים עד לכדי נשירה שלהן, ולהוות מגבלה בטיפולי השתלת שיניים הנשענים על קיומה של עצם בריאה. מומחה חניכיים באמצעות צילומי רנטגן יזהה את היחלשות העצם ויציע טיפול מתאים בהתאם לצורך הרפואי ולמצב השיניים בפה. השתלות עצם, הרמת סינוס או השתלות שיניים על גבי ציר הנשען על הלסת הם הטיפולים המובילים כיום בתחום.

בריאות השיניים והמראה שלהן קשור בקשר ישיר אל בריאות הפה והחניכיים, בשמירה על היגיינה מוקפדת ובשמירה על אורח חיים בריא. בפניה למרפאת שיניים בשל כל בעיה אפשרית, חשוב לוודא כי מדובר במרפאה מקצועית המספקת מגוון רחב של טיפולים מתקדמים לצד ליווי ופיקוח של מומחה חניכיים על תהליכי בדיקה, אבחון ותכנית טיפולים.

ד"ר איתן ויינשטיין, מומחה ברפואת שיניים דנטאלית ואסתטית מפעיל שתי מרפאות שיניים מקצועיות, ברמת אביב ובירושלים. במרפאות ד"ר ויינשטיין מתהדרים בתנאי נוחות לצד חדשנות טכנולוגית והמכשור הרפואי המתקדם ביותר לאבחון ולטיפול, תוך הפחתת כאב והימנעות מסיכונים. במרפאות מבצעים את כל סוגי הטיפולים, באמצעות צוות מקצועי, מנוסה ומיומן מן השורה הראשונה, המקיף את כל תחומי ההתמחות בתחום רפואת השיניים, לרבות מומחה חניכיים נושא תעודה מוסמכת מטעם משרד הבריאות בתחום הפריודונטיה.

מומחה חניכיים

שיתוף:

מאמרים נוספים

שיננית

שיננית

אחד הטיפולים החיוניים לצורך שמירה על בריאות השיניים הוא  טיפול להסרת אבנית השן. הטיפול מתבצע בצורה מקצועית במרפאה על ידי שיננית מקצועית ומנוסה. רבים נוטים

רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים

ילדים רבים זקוקים לטיפולי שיניים, בין אם מדובר בטיפולי תחזוקה תקופתיים או מעקב, ובין אם מדובר בטיפולים רחבי היקף לצורך טיפול בבעיות או מחלות חניכיים

ציחצוח שיניים נכון

ציחצוח שיניים נכון

צחצוח שיניים הוא פעולה של קרצוף שיניים במברשת שיניים, המצוידת בדרך כלל במשחת שיניים.ניקוי בין–דנטלי (באמצעות חוט דנטלי או מברשת בין–דנטלית) יכול להיות שימושי בצחצוח

השתלות שיניים בהרדמה מלאה

השתלות שיניים בהרדמה מלאה

טיפולי שיניים בהרדמה כללית הפכו בשנים האחרונות לפופולריים במיוחד. בשביל אנשים רבים, ביקור אצל רופא השיניים הוא מעמד מלחיץ כשלעצמו ואחרים אשר פוחדים מהכאב והאי

השאירו פרטים

Scroll to Top
Call Now Button